Uncategorized

Mijloace moderne de învățare

Liceul Tehnologic Fierbinți-Târg a finalizat procesul de montare a tablelor interactive achiziționate prin Proiectul privind Învățământul Secundar/Romania Secondary Education Project (R.O.S.E.) în parteneriat cu Inspectoratul Școlar Județean Ialomița. Echipamentele IT dispun de un soft de învățare folosit împreună cu tablă interactivă, operațiile fiind simple, limbajul fluent, funcții complexe. Profesorii pot utiliza acest soft pentru orele de clasă, iar gama de materii pentru care softul este util, fiind foarte variată. Mediul de învățare interactiv și interesant va spori atenția elevilor la curs. Cu ajutorul tehnologiei ne îndreptăm cu pași concreți spre un învățământ de calitate. Așteptăm cu nerăbdare întoarcerea elevilor în bănci și ne bucurăm că le putem oferi accesul la echipamente IT performante.